PhoneEmailSkype

Telefon: [+420] 737 170 350
Email: info@open-up.cz   

Zpět

Dětské trampolíny - Výprodej

Děti a trampolína

Metabolizmus dětí je přizpůsobený na absolvování krátkých intenzivních cvičení, po kterých následuje mírnější fyzická aktivita nebo odpočinek. Vhodným příkladem intenzívního cvičení je skákaní na trampolíně, které můžou u dětí doplnit mírným cvičením v podobě lezení, přetahování, běhání, houpání na různých typech prolézaček. Je více pravděpodobné, že z aktivních dětí vyrostou aktivní dospělí. Cvičením na trampolíně děti dosáhnou okamžitého a hlavně dlouhodobého přínosu pro jejich zdraví, psychickou pohodu, lepší kontrolu hmotnosti a menší pravděpodobnost vzniku nadváhy, nižší tlak, zlepšení srdečně cévní činnosti a činnost dýchacího aparátu. Problémem dnešních dní se stává klesající fyzická aktivita dospívajících teenagerů, kterou nahrazuje čas strávený ve společnosti televize, videa a nebo počítače. Alarmující je, že množství fyzické aktivity klesá i v klasické školní výchově, hlavně na středních školách. Odborníci proto doporučují, aby děti strávili mírnou fyzickou aktivitou nejméně 30 minut třikrát do týdne a intenzívní fyzickou aktivitou nejméně 20 minut dvakrát do týdne, a nebo více. Pro splnění tohoto limitu jsou trampolíny to pravé.

Trampolíny jsou výjimečně užitečné ale i pro rozvoj motoriky. Díky bezpečnosti dnešních trampolín je možné nechat naše nejmenší po odrazové ploše lozit. Především po čtyřech. Samozřejmě vždy za dozoru dospělého.

Pokud před dítě dáte například velký míč, má o zdravou zábavu postaráno. Dítě lezením po odrazové ploše trampolíny musí udržovat rovnováhu a tím posiluje kosterní svalstvo a rozvíjí celou motoriku. Pokud se snaží pohybovat s míčem, zvedá vysoko hlavu a opět tak posiluje. Pohyb malých děti na trampolíně je doporučován mnoha dětskými lékaři.

   
Žádná položka