PhoneEmailSkype

Telefon: [+420] 737 170 350
Email: info@open-up.cz   

Zpět

Využití trampolíny pro sportovce

Sportovci a trampolína

Trampolína významným způsobem rozvíjí středisko rovnováhy, posiluje prostorovou orientaci, proto je často využívána jako tréningová pomůcka:

Hokejisté - zlepšuje rovnováhu, zvláště v kritických situacích při hře a osobních soubojích. Díky lepší rovnováze omezuje ztrátu stability a předchází či eliminuje pády.

Snowboardisté a lyžaři - krom posilování rovnováhy u začínajících snowboardistů zlepšuje hlavně prostorovou orientaci a koordinaci těla při freestyle skocích. Trampolína je u freestyle snowboardingu a freeskiingu nedílnou součástí tréningu a je používána při mnoha tréningových campech. Výborným pomocníkem je hlavně při tréningu na vertikální a horizontální rotace. Pro akrobatické lyžaře je trampolína denním tréningem. Trampolína je součástí Akrobatparku ve Štítech, kde své nástupce trénuje Aleš Valenta.

Skateboardisté - posiluje rovnováhu která je u skateboardu základ.

Krom těchto konkrétních sportů je trampolína vhodná pro všechny sportovce, kteří potřebují kondiční tréning, zvýšený výdej energie bez jakýchkoliv ryzik. Na trampolíně za stejný časový úsek spálíte vice kalorií, než při klasickém běhu a to bez zbytečné záťeže kloubů.