PhoneEmailSkype

Telefon: [+420] 737 170 350
Email: info@open-up.cz   

Zpět

Zajímavé informace o vlivu skákání na trampolínách na imunitní (lymfatický) systém

Vliv cvičení na trampolíně (skákání) na lymfatický systém?

Dr. Samuel West:" Cvičení na trampolíně je nejlepší cestou ke zlepšení lymfatického (imunitního) oběhu".

V lymfatickém, nebo-li imunitním systému, cirkuluje lymfatická tekutina skrze mnoho arterií a žil a v nich se nacházejí chlopně, které vykonávají funkci jednosměrného ventilu. Toto řečiště nemá vlastní pohon (srdce) a jen díky blízkosti krevního řečiště, které pulzuje, je zajištěn pomalý pohyb. Cvičení na trampolíně mění tlak v tomto systému a tím výrazně zrychluje pohyb lymfy. Ve skutečnosti skákání na trampolíně zvyšuje tlak, který tyto chlopně uzavírá. Při výskoku tlak klesá a chlopně se otevírají. To pak dovoluje lymfě volně proudit. Aktivita výskoku a doskoku funguje také jako pumpa lymfatické tekutiny. Skákání na trampolíně je nejlepší aktivitou na světě, která zlepšuje lymfatický systém. Je doporučováno pacientům s rakovinou, po chemoterapii či s lymfatickým otokem.
Skákání na trampolíně pomáhá odstraňovat z těla jedy a toxiny (proces detoxikace). 

Cvičení na trampolíně mění tlak i v krevním řečišti a tím posiluje srdce a pomáhá předcházet jeho nemocem.
Cvičení na trampolíně je pro lidské tělo velice užitečné, nezapomínejte však na dostatečný příjem tekutin, který je pro čištění těla základem.
Většina jiných cvičebních programů jsou zaměřeny pouze na určité skupiny svalů. Cvičení na trampolíně posiluje celé tělo a především hluboké, nebo-li kosterní svalstvo. Hluboké svaly jsou základním nosným prvkem páteře a proto je skákání na trampolíně výbornou prevencí proti skolióze, bolení zad a nevhodnému držení těla. U kojenců a batolat působí pohyb po odrazové ploše trampolíny pozitivně i na centrum rovnováhy ve středním uchu a pomáhá tak zdravému rozvoji dítěte a jeho pohybového systému.